Databáze českého amatérského divadla

Texty: Karviná, Krajské kolo WP, HARMONOGRAM RECITAČNÍ PŘEHLÍDKY (SEMINÁŘE). Poskytla paní Semančíková.

HARMONOGRAM RECITAČNÍ PŘEHLÍDKY (SEMINÁŘE)
V pondělí 29. 6. se společně setkají na této přehlídce propojené s řadou seminářů celkem 4 věkové skupiny recitátorů, občas se některé skupiny u něčeho prolnou, mnohdy však budou mít i své vlastní semináře.
Přehlídka poběží souběžně v několika sálech Juventusu Karviná.
Pro lepší přehlednost jsem tedy vypracovala 4 harmonogramy – pro každou skupinu zvlášť, najděte si tedy, který harmonogram se přímo Vás, vašich recitátorů týká (každý je na zvláštní stránce).

Skupina M (mladší – 3.,4. a 5. třída)
Tomáš Říman
Maty Malchar
Jasmína Vaňková

Skupina T (na Dětské scéně třetí kategorie – 6. a 7. třída)
Kateřina Zuzaníková
Bibiana Jirousková
Eliška Pazderníková
Eliška Semančíková
Honza Majer
Kukrecht Honza
Jakub Zatloukal

Skupina Č (na Dětské scéně čtvrtá kategorie – 8. a 9. třída)
Petra Tereza Valíková
Vojta Flosman
Eva Bínová
Semančík Jiří
Míková Veronika
Šafránková Natálie
Ema Matýsková
Johana Bublíková
Klára Nováková
Veronika Ptaková

Skupina W (studenti středních škol a starší, Wolkrův Prostějov)
asi 15-20 recitátorů



SKUPINA M (mladší recitátoři – 3.,4. a 5. třída)
- jednotlivé semináře povedou dva různí lektoři,
- pro zhodnocení Vašich vystoupení budou k dispozici čtyři zkušení lektoři
9.15-9.30 prezence
9.30 – 9.40 zahájení
9.40-10.10 hlasová rozcvička
10.10-10.20 představení lektorů
10.20 – 10.35 (předrecitátor ze třetí kategorie)
recitační vystoupení před publikem i lektory – Tomáš , Maty, Jasmínka
10.35
10.30 – 10.55 zhlédnutí recitačních vystoupení recitátorů třetí kategorie (6. a 7. třída) –
„recitace nanečisto“
11.00-11.35 seminář – Práce s texty
11.45 – 12.40 seminář – Práce na vlastním textu, asociace, myšlenky, rozbory, povídání, experimentování s vlastním textem
12.40-12.50 pauza
12.50 – 13.00 opět recitace svého textu před ostatními
(uvidíme, zda se něco málo na recitaci změní)
ocenění mladších
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
13.30-14.00 rozbory recitačních vystoupení s porotou










SKUPINA T (recitátoři III. kategorie – 6. a 7. třída)
- jednotlivé semináře povedou tři různí lektoři,
- pro zhodnocení Vašich vystoupení budou k dispozici tři zkušení lektoři
9.15-9.30 prezence
9.30 – 9.40 zahájení
9.40-10.00 hlasová rozcvička
10.00-10.10 představení lektorů
10.10 – 10.25 (předrecitátor ze třetí kategorie)
zhlédnutí recitačních vystoupení mladších – Tomáš , Maty, Jasmínka
10.30 – 10.55 recitační vystoupení recitátorů třetí kategorie (6. a 7. třída) –
„recitace nanečisto“, zatím bez většiny lektorů, recitace pro mladší recitátory
11.00-11.35 seminář – Práce s tělem
11.40 – 12.40 seminář – Práce s textem
12.40-12.50 pauza
12.50 – 13.00 opět recitace tří mladších, kteří se pokusili s lektory na svých textech pracovat,
(možná dojde k nějaké změně)
ocenění mladších před všemi
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
13.30-14.10 seminář – Práce s hlasem (hlasové prostředky recitátora)
14.20 – 15.50 recitace - s přestávkami podle potřeby
(nejprve třetí kategorie, pak čtvrtá kategorie, pak monology)
15.50 -16.00 volba ceny diváka
16.15 – 16.30 vyhodnocení vystoupení – recitace i monology
(oficiální rozloučení a ukončení, dále budou probíhat rozbory)
16.30 – 17.15 rozbor s lektory (III. kategorie Valíková ze IV. kategorie)
17.15- konec



SKUPINA Č (recitátoři IV. kategorie – 8. a 9. třída)
- jednotlivé semináře povedou čtyři různí lektoři,
- pro zhodnocení Vašich vystoupení budou k dispozici čtyři zkušení lektoři
9.15-9.30 prezence
9.30 – 9.40 zahájení
9.40-10.00 hlasová rozcvička
10.00-10.10 představení lektorů
10.10 – 10.25 (předrecitátor ze třetí kategorie)
zhlédnutí recitačních vystoupení mladších – Tomáš , Maty, Jasmínka
10.30 – 11.25 seminář – Práce s textem
11.30-11.50 zhlédnutí několika vybraných recitací účastníků Wolkrova Prostějova
11.50 – 12.45 rozbor a povídaní s Emou Zámečníkovou o viděném a slyšeném (o tom, čeho všeho si všímáme u recitace)
12.50 – 13.00 opět recitace tří mladších, kteří se pokusili s lektory na svých textech pracovat,
(možná dojde k nějaké změně)
ocenění mladších přede všemi
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
13.40-14.10 seminář – Práce s tělem (IV. kategorie a recitátoři WP)
14.20 – 15.50 recitace - s přestávkami podle potřeby
(nejprve třetí kategorie, pak čtvrtá kategorie, pak monology)
15.50 -16.00 volba ceny diváka
16.15 – 16.30 vyhodnocení vystoupení – recitace i monology
(oficiální rozloučení a ukončení, dále budou probíhat rozbory)
16.30 – 17.15 seminář s Janou Cindlerovou – Podivuhodná setkání v podivné hře, která se skoro nedá číst (seminář inspirující hledání aktuálnosti v textech, po kterých běžně nesáhneme, na příkladu více než 150 let staré hry Josefa Kajetána Tyla)
- Petra Valíková bude mít v tomto čase rozbor svého vystoupení spolu se III. kategorií
17.15 – 18.00 rozbor s lektory (IV. kategorie monology)
18.00 – předpokládaný konec, bude-li nutno možná budou někteří recitátoři zhodnoceni i po tomto čase

SKUPINA W (RECITÁTOŘI WOLKROVA PROSTĚJOVA) -
9.00 – 10.00 (1. část)
rozbory vašich nedělních vystoupení – diskuse s lektory
10.00-10.30 společné představení lektorů všem recitátorům
recitace skupiny M

10.30-11.30 (2. část)
rozbory vašich nedělních vystoupení – diskuse s lektory
11.30-11.50
někteří z Vás zarecitují svůj text recitátorům 8. a 9. tříd (domluvíme po neděli)
11.50 – 12.45 seminář s Terezou Lexovou – pohybová a hlasová průprava

OFICIÁLNÍ UKONČENÍ WP (MŮŽETE VŠAK ZŮSTAT NA VYSTOUPENÍ RECITÁTORŮ 6.-9. TŘÍDA A ZAPOJIT SE SPOLU S RECITÁTORY 8.-9. TŘÍD DO SEMINÁŘE ZAMŘENÉHO NA PRÁCI S TĚLEM

13.00 – 13.30
pokud si během dopoledne objednáte pizzu, doveze se na tento čas (nabídka bude k dispozici)
13.40 – 14.10 práce s tělem (spolu s recitátory 8. a 9. třída)
14.20 – 15.50 recitace 6.- 7. třída
recitace 8.-9. třída
dva monology
15.50-16.00 volba Ceny diváka
16.15 – 16.30 vyhodnocení recitátorů - 6.-9. třída


Velký sál sál ve sklepě zrcadlový sál třída

WP VELCÍ III. kat., IV. kat. MALÍ

9.00 – 10.10 9.30 – 9.40 přivítání
rozbory 9.40 – 10.10 hlasovka (Katka)
kolečko 10.10 – 10.20 představení poroty
10.20 – 10.35 jako předrecitátor Kubík Z.,
pak malí (3) - zarecitují všem
10.30 – 11.00 práce s tělem pro WP a IV. kategorii (Jitka)

10.35- 10.45 porada poroty
10.45 – 10-50 ocenění malých
11.00 - 11.10 pauza (W, T, Č) 10.50- 11.10 zhodnocení malých

11.10 – 11.45 11.10 – 11.35 recitátoři 6.-7. třída (7 recitátorů) nanečisto,
recitují malým
rozbory divadlo
11.10 – 12.05 seminář pro IV. kategorii a pro WP Jana Cindlerová


11.40– 12.20 - práce s tělem Jitka (7 dětí ze třetí kategorie,
tři malí)


12.30 – 13.00 třetí kategorie – práce s textem LS

12.10 – 12.30
ukázkové recitace WP 12.20 – 13.00 malí – výtvarný a slohový úkol
k textu (zajistit dohled) – Katka

12.30 – 13.00
rozbor na textech (Ema), IV. kat.

13.00 - 13.30 pauza, oběd (všichni)


13.40– recitace ( monology) účastníci WP hosté
15.00 – 15.45 pauza (volba ceny diváka)
15.45 – 16.15 vyhodnocení (oficiální rozloučení s WP)
16.15– 18.00 rozbor s porotou třetí kategorie a IV. kategorie



Ema
9.00-10.00 rozbory WP
10.00-10.30 představení porotců, recitace malých
10.30 – 11.30 rozbory WP
11.30 – 11.50 recitace vybraných Wolkráků pro IV. kategorii
11.50 – 12.45 rozbor a povídaní s Emou Zámečníkovou o viděném a slyšeném
12.50 – 13.00 opět recitace svého textu před ostatními
(uvidíme, zda se něco málo na recitaci změní)
ocenění mladších
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
13.30-14.00 rozbory recitačních vystoupení tří malých s porotou
Od 14.20 u recitací starších

Terezka Lexová
10.00-10.30 představení porotců, recitace malých
10.30 – 11.25 seminář pro IV. kategorii – s textem
11.50-12.45 seminář pro WP – pohybová a hlasová průprava
12.50 – 13.00 opět recitace tří malých před ostatními
(uvidíme, zda se něco málo na recitaci změní)
ocenění mladších
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
13.40-14.10 práce s textem, III. kategorie
Od 14.20 u recitací starších


Jana Cindlerová
9.00-10.00 rozbory WP
10.00-10.30 představení porotců, recitace malých
10.30 – 11.30 rozbory WP
11.45 – 12.40 malí – výtvarný a slohový úkol k textu (zajistit dohled) – Katka
(možná – pomoc – experimentování s textem s malými – Jana C.)
12.50 – 13.00 opět recitace tří malých před ostatními
(uvidíme, zda se něco málo na recitaci změní)
ocenění mladších
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
Od 14.20 recitace u starších
16.30-17.15 pro IV. kategorii seminář

Standa Nemrava
9.00-10.00 rozbory WP
10.00-10.30 představení porotců, recitace malých
10.30 – 11.30 rozbory WP
11.40 – 12.40 třetí kategorie – práce s textem LS (výpomoc se mnou, mám nachystaný seminář, ale možná budu odbíhat)
12.50 – 13.00 opět recitace tří malých před ostatními
(uvidíme, zda se něco málo na recitaci změní)
ocenění mladších
13.00-13.30 obědová pauza (předem budete mít možnost nechat si dovézt pizzu)
Od 14.20 recitace u starších, rozbory

Katka

9.40 – 10.00 hlasovka (Katka), všichni
11.45 – 12.40 malí – výtvarný a slohový úkol k textu (zajistit dohled) – Katka
(možná – pomoc – experimentování s textem s malými – Jana C.)

Jitka
11.00 – 11.35 - práce s tělem Jitka (7 dětí ze třetí kategorie)
13.40 – 14.10 práce s tělem (Jitka, IV. kategorie WP),


Lucka
11.00 -11.35 – experimentování s texty, malí LS
11.40 – 12.40 třetí kategorie – práce s textem LS (pomoc – Standa)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':