Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kralovice, Informace SOkA Plzeň-sever o oponě (2005)

Informace SOkA Plzeň-sever, jemuž MěÚ Kralovice předal naši žádost v březnu 2005 (JV):

Výpis z pamětní knihy ochotnického spolku Kolár, v současné době ve sbírkách Muzea a galerie severního Plzeňska, Mariánská Týnice 1, 331 41 Kralovice:

"V roce 1859 uradili se opět někteří občané, jmenovitě Fr. Slach, Karel Pankrác, Jindřich Hájek o dalších krocích. Koupivše několik loket plátna omalovali je rozličnými barvami a na oponu vymalovali dřímajícího českého lva, který se více mrtvému kocouru než lvu podobal, a počali hrdě na opraveném jevišti nový bujný život. Divadlo se zvelebovalo víc a více, staří i mladí se přičiňovali seč byli a již v roce 1861 spoluúčinkováním studujících, zvláště technika Karla Jurky a F. Fiedlera jakož i naddozorčího Pokorného vymalovali celé divadlo barvami fermežovými, na oponu město Kralovice a po stranách Lumíra pod Vyšehradem a zpívající Laury, což vše až dodnes zachované jest."

Zmíněné opony se podle nám dostupných informací nedochovaly.
Z kterého roku je výpis z pamětní knihy SokA neuvedl !!!
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':