Databáze českého amatérského divadla

Texty: Dolní Břežany, Excerpce pro MČAD 1998-2002

DOLNÍ BŘEŽANY o.Praha-západ S
CČAD s. 402
Obr.CČAD s.306: Protagonisty druhé inscenace souboru Vizita Dolní Břežany, nazvané Kostky a založené na improvizaci, byli Jaroslav Dušek, Oldřich Kužílek a Jan Borna, 1983.
Ochotnické divadlo zde hráli: Hasičský spolek, Sokol, DTJ,. Patrně v letech 1920 - 1950, s přestávkou
za německé okupace 1939-1945. Na repertoáru měli hry ke společenským příležitostem. 1970 - 1987 zde bylo autorské Průmyslové divadlo. Účastnili se okresních přehlídek, získali několik ocenění. Divadelní soubor Vizita byl výsledkem aktivity studentů FF KU Jaroslava Duška a Jana Borna. Srlení aneb Jeden den Vilemína Čmelíka, mimořádný úspěch, hostování např. ve Strahovském divadle, Klubu v Řeznické, Klubu VŠZ, Vysokoškolském klubu v Brně, Klubu mládeže ve Valašském Meziříčí, Hudebním divadle v Olomouci... neoficiální prvenství na netradičním divadle ŠP 1982, 1.místo na Akademické Thálii v Brně 1982. Pro Libčický divadelní podzim 1982 Kostky. Vyprávěné divadlo, založené na bezprostřednosti podání, improvizaci, absurditě, surrealistické fantazii, jako prostředek kritiky společnosti. Nová jevištní poetika. Rozšíření na trojici herců /Oldřich Kužílek,DAMU/, později - Pastýřka putující k dubnu /Jeffers/- další herci. Soubor hrál pod MKS v Dolních Břežanech. /JM/DVOŘÁK,Otomar, ZAJÍC, Vladimír, GLASOVÁ, Hana: Amatérské divadlo na okrese Praha-západ. OKS Praha-západ. 1983, str.28-29. Doplňky: Křivánková. 1 str. 1998. Rkp. kART.

Adresář 93: Průmyslové divadlo.
DDOČ 1930: Součást VII. obvodu Pražského kraje (Burian s. 196).
FEMAD 1984: Divadlo Vizita: Dušek, Kužílek,Uhlíř: Výhra čili Výhra.
FEMAD 1986: Dušek a kol.:Statek.
FEMAD 1989: Průmyslové divadlo: Laurych a kol.: Hraním ke hře ?
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':