Databáze českého amatérského divadla

Texty: Karlova Huť, excerpce pro MČAD 1998-2002

KARLOVA HUŤ p. Králův Dvůr o. Beroun.
1891 byl založen Vzdělávací a podpůrný spolek Havlíček. Vedle kulturní činnosti měl sociální poslání vůči svým členům. 1895 ze spolku vzniklo Ochotnické divadlo. Jádro členů tvořili dělníci. Proto se také ujal nový název Dělnický ochotnický spolek. Vedli ho dělníci místních železáren.
1919 nastal příliv členů i z jiných společenských vrstev a ustálil se název Spolek divadelních ochotníků. Do té doby to byla jediná kulturní instituce v místě.Ta se rozdělila a vznikl ještě jeden ochotnický útvar. Svůj dělnický charakter si původní spolek ponechal. 1943 měl 46 členů, z toho 18 účinkujících. (JM)
Ve službách Thalie II. s.202.
ÚMDOČ 1922: Děl.och.sp.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':