Databáze českého amatérského divadla

Texty: vz: AS 2000, č. 2.

Brněnský Pohárek SČDO

28.ročník soutěže monologů a dialogů O pohárek Svazu českých divadelních ochotníků (Memoriál Tomáše Dosedly) měl koncem února 2000 své oblastní výběrové kolo jižní Moravy, zorganizované zkušeným funkcionářem zdejšího výboru SČDO Václavem Müllerem v Městském divadle Brno, které k tomuto účelu opět ochotně propůjčilo svůj klub.
Odborné porotě se představili povětšině mladí účastníci, a to se zřetelně kvalitní úrovní svých vystoupení. Při podrobném hodnocení mohla převážně jen chválit, upozornila však také na diskusní rysy některých výkonů. Výběr ukázek zhruba vyváženě zahrnul moderní autory cizí i domácí. Právo postupu do národního kola "Pohárku", následně pořádaného v Olomouci, vybojovali si tři interpreti. Vítěz mužské kategorie Pavel Ondruch z Boskovic v nápaditém kostýmu dynamicky vystihl různé roviny textu Jiřího Suchého Červ. Brňanka Renata Štefaňáková na druhém místě se expresivním, dikčně spolehlivým přístupem pokusila ztvárnit postavu Emilie ze Shakespearova Othella. Dramaturgickou volbou i osobitým projevem však nejvíce zaujala vítězka Alena Čížková z Letovic, která detailně propracovala náročný monolog Antonína Přidala Prostě ona. K úspěšným sólovým soutěžícím se přiřadili rovněž Eva Boháčková s Danou Hladíkovou (obě nositelky 3. místa), Lucie Sedláčková, Pavel Kohút a Jiří Kůra (všichni čestná uznání). Za výstup z veršované hry Vítězslava Nezvala Tři mušketýři obdržela další čestné uznání trojice členů brněnského vojenského souboru Dráček. (vz)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':