Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kojetice, excerpce pro MČAD 1998-2002

KOJETICE o.Praha-východ
1920 zal. Čtenářsko - ochotnický spolek. Ekonomické podmínky umožňovaly maximálně 2 představení ročně. Dokumentace z té doby existovala. Později se změnil repertoár na náročnější, obecenstvo to přijalo a finanční situace se zlepšila. 1943 měl spolek 105 členů, z toho 90 činných. V tomto roce sehrál 15 představení, od počátku 130 představení. Repertoár m.j. Její pastorkyňa, Naši furianti, Jiříkovo vidění... (JM)
Ve službách Thalie II. s.222.
ÚMDOČ 1922: Čten.och.spolek
1913 - první doklady o existenci amatérského divadla, Kroužek divadelních ochotníků v Kojeticích (KDOK) sehrává první představení (Bartoň, Šamberk ap.)
1920 - založen Čtenářsko - ochotnický spolek , který navazuje na KDOK, hraje se průměrně pět her ročně
20. - 30. léta - v Kojeticích sehrály několik divadelních her rovněž Sbor dobrovolných hasičů, Spolek katolické mládeže, Sokol a děti z místní školy
30. - 40. léta - součástí ochotnického spolku je i hudební kroužek - sehráno též několik moderních operet (Nezapomeň, Děvče z Obřího dolu, Liduška z pastoušky, Myslivci, mládenci ze zlata aj.)
1943 - sehráno už 15 představení za rok (celkem 130), mezi nimi i hodnotné kusy (Její pastorkyňa, Vojnarka, Naši furianti, Maryša, Lucerna, Čekanky, Strakonický dudák, Jiříkovo vidění, Mistr ostrého meče, Souboj talárů), spolek míval až sedmdesát členů;
1945 - zánik ochot. divadla v Kojeticích. (Průša)
Archiv: Spolková knihovna (zal. 1920, 1941 předána do péče Obecnímu úřadu)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':