Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kozárovice, excerpce pro MČAD 1998-2002

KOZÁROVICE o.Příbram
První zmínka o ochotnickém divadle v obci pochází z 8.11.1921, kdy byl odhalen pomník padlým, na nějž přispěl i ochotnický spolek. Nepochybně tedy se zde ochotnická činnost rozvíjela před tímto datem. I další zápisy, související s divadlem, jsou velice kusé
a sporadické. V listopadu 1931 byl založen ochotnicko-vzdělávací spolek "Máj". Poslední zápisy o jeho aktivitách jsou z roku 1937. Protože za 2.světové války se zde nepsala kronika, není známo, zda v tomto období bylo provozováno divadlo. Po 2.světové válce dle pamětníků představení vůbec ubylo, ale divadlo se občas hrálo až do roku 1965.
Zdejší spolek hrál patrně často pohádkové hry, jedním z jeho nejúspěšnějších bylo představení Radúze a Mahuleny v r.1937.
Vedle spolku vyvíjel ochotnickou činnost zřejmě občas i dorost čsl. červeného kříže (rok 1933 - Princezna Bambule). (Velemanová)
KOTÁPIŠ, F.: výpis z obecní kroniky, OkÚ a OkM Příbram
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':