Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kyšice, excerpce pro MČAD 1998-2002

KYŠICE o.Plzeň-sever
1920 z podnětu tělovýchovné organizace založen "Spolek divadelních ochotníků "Kolár", který byl součást Ústřední matice divadelního ochotnictva českého v Praze".
Členskou legitimaci tohoto spolku dosud vlastní pan Josef Racek st. Kyšice čp. 106
Obnovil činnost po r. 1945, 1946 Naši Furianti, svoji činnost ukončil v roce 1962
divadelní představení organizovala i tělovýchovná jednota Sokol - Dramatický odbor Sokola Kyšice - r. 1927 - 1941, divadelní představení nacvičovala i Obecná škola Kyšice.
Často se hrály divadelní hry v přírodě a na Kyšické návsi. 16. 9. 1945 byl na návsi předveden "Rok na vsi" včetně 30 alegorických vozů.V tomto představení hrálo více jak 200 občanů Kyšic a jako divák se zúčastnil gen. armády USA Harmon a primátor města Plzně Josef Ulricha. V roce 1946 byla na návsi sehrána hra "Naši furianti", které se jako divák zúčastnil herec František Filipovský. (Svobodová)
Kronika obce, SOkA Plasy, strojopis pro Místopis, OkÚ kult.
1941-1943 sehráli 9 her, většinou lidového rázu. Spolek měl 5O členů, z toho 30 činných. (JM)
Ve službách Thalie II. s.235.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':