Databáze českého amatérského divadla

Texty: Lhota Rapotina, excerpce pro MČAD 1998-2002

LHOTA RAPOTINA o.Blansko
Divadelní představení se hrála již dříve, pod hlavičkou Hasičů i některých pol. organizací. Tato činnost však není doložena, Roku 1920 byla založena TJ Sokol, v jejímž dramatickém odboru se od roku 1923 rozvíjela ochotnická divadelní činnost. Na této činnosti měl největší zásluhu řídící učitel Jaroslav Fabiánek. Uvedli řadu her, z nichž jmenuji Maryšu, Lucernu, Okénko.
Po válce byla postavena sokolovna s dobře vybaveným jevištěm. V této době bylo sehráno několik divadelních představení, i když se nedosahovalo takového zájmu jako dříve. Na vedení divadelního souboru se podílel Jan Šípek. Postupně však činnost ustala.
Na divadelní činnosti se podíleli také žáci místní školy, kteří pod vedením učitele Františka Sedláka sehráli řadu divadelních představení.
V současné době divadelní činnost není. (Bušina)
Alois Kovář - Divadelní činnost ve Lhotě Rapotině (v příloze)
1956 zde působil DS s hodnotným a náročným repertoárem /Goldoni, Zola, Preissová, Karvaš/.
OD 1956/10 s.237.
Loutkové divadlo:
Loutkové divadlo zde hrával řídící učitel František Fabiánek. (Do 1938?)
HEJL, Emil – PROCHÁZKA, Zdeněk: Divadlo našeho domova. OKS Blansko 1986. S. 110
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':