Databáze českého amatérského divadla

Texty: Lomnice nad Popelkou, Kubát, Ladislav: Valná hromada 2000. AS 2000, č.2.

Ochotníci uvedli rekordní počet představení

KULTURA/ Na valné hromadě si divadelníci předsevzali nadále rozvíjet 175 let trvající tradici a přispívat k dobré reprezentaci města
Lomnice nad Popelkou - V sobotu 12. února na valné hromadě hodnotili svoji práci členové Divadelního spolku J.K.Tyla. Během uplynulého roku odvedli kus dobré práce, když sehráli 20 ochotnických představení, což představuje v posledních letech jejich rekord.
Velký zájem diváků sklízeli doma i v dalších místech regionu s Tylovou fraškou Středem země do Afriky, se Shakespearovou komedií Veselé paničky windsorské a zejména s Gogolovou Ženitbou, kterou uvedli zatím 12 krát a s níž vystoupili na Národní přehlídce v Třebíči. Příznivci veseloherního žánru se mohou těšit na jejich vystoupení v následujících týdnech také v Jilemnici, Libuni, Jablonci nad Jizerou a v dalších místech. Navíc minulý týden uvedli v premiéře moderní českou pohádku pro děti Čert Makrela.
Svým vystoupením se také podíleli na vodnických slavnostech v Nové Pace a přispěli k velkorysému vítání roku 2000 ve městě. V mimodivadelní činnosti zdarma odpracovali téměř 500 brigádnických hodin při zlepšování provozních prostor Tylova divadla a pořadatelskými službami zajišťovali další akce v budově divadla pořádané městem a jinými organizacemi.
Po úspěšné sezóně si předsevzali nadále vytvářet dobré divadlo, dále rozvíjet ochotnickou tradici, která trvá už 175 let a přispívat k dobré reprezentaci města. V nejbližší době je čeká zorganizovat 3. přehlídku ochotnického divadla Jizerské oblasti, kterou zahájí v pátek 25. února komedií Veselé paničky windsorské. Program dále doplní opakováním úspěšné pohádky Čert Makrela v neděli 20. února. Kromě zájezdových vystoupení je čeká náročná příprava 6. ročníku hudebně dramatického festivalu Lomnické kulturní léto, na jehož zahájení připravují nácvik Jiráskovy Lucerny možná i s hostujícím jilemnickým rodákem Stanislavem Zindulkou.
Ladislav Kubát
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':