Databáze českého amatérského divadla

Texty: Malšovice, Excerpce pro MČAD 1998-2002

MALŠOVICE o.Děčín
DS Klubko Vznikl v r. 1969 při JZD Malšovice a působil do r. 1971 (Smoljak, Svěrák: Akt, Kabaret.) Rozchod do souborů K. Čapek Děčín a Mikrofor Děčín. (Doležal)
1999 zakládá se nový spolek (Dotazník ÚLK 1999.)
Loutkové divadlo
Krajánek LS vznikl 18. 10. 1978 při JZD v Malšovicích jako putovní. Proto také ten název souboru. Do výbavy dostal loutkovou scénu, kterou národní škola v Javorech obdržela darem z Českých Budějovic v r. 1949. Teprve asi po pěti letech si pořídil scénu vlastní, prostornější, s níž cestoval po 50 různých obcích a městech. Byl pozván i na Slovensko, na Horehroní, zúčastnil se festivalu v Drážďanech (1993) a loutkářské slavnosti na hradě Hohenstein v SRN (1995). V r. 1992 přesídlil LS do budovy Stanice mladých techniků a přírodovědců v Březinách, kde působí dodnes. V současnosti (1998) slaví 20 let svého trvání, má však pouze 7 členů.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':