Databáze českého amatérského divadla

Texty: Herecká průprava, kurz 2004-2005

Herecká průprava

Kurz pro vedoucí dětských a mladých divadelních souborů

a učitele dramatické výchovy

Centrum tvořivé dramatiky Praha

říjen 2004 – únor 2005

Pořádá: IPOS-ARTAMA a Sdružení pro tvořivou dramatiku

Praktický kurz zaměřený na specifické herecké a režijní dovednosti, které vyžaduje praxe vedoucího divadelního souboru či učitele dramatické výchovy, zejména při inscenační práci s dětským či mladým souborem. Je určen především pro pedagogy ZUŠ, vedoucí dětských a mladých dramatických a divadelních souborů v DDM, CVČ a dalších volnočasových zařízeních a pro učitele základních a středních škol všech typů.

U účastníků kurzu předpokládáme základní zkušenosti v oboru dramatické výchovy. Při přijímání přihlášek budou proto upřednostněni absolventi celoročních kurzů dětského divadla a základních kurzů dramatické výchovy pro učitele.

Lektorkou kurzu bude Hana Franková, herečka a režisérka divadla Dagmar Karlovy Vary a vedoucí celostátních dílen a seminářů.

Místo konání kurzu: Centrum tvořivé dramatiky Praha, Arabská 681/20, Praha 6 (možnost noclehu zdarma)

Kurz bude zahájen 1. - 3. října 2004 a bude probíhat vždy jednou za měsíc od pátečního večera do nedělního poledne celkem v pěti víkendech.

Zatím předpokládáme tyto další termíny: 1. - 3. října, 12. - 14. listopadu, 10. - 12. prosince 2004, 14. - 16. ledna, 11. - 13. února 2005 (změna vyhrazena).

Časový rozvrh jednotlivých setkání: pátek 18.30 – neděle 12.30

Kurzovné: 1.200 Kč

kurz je akreditován MŠMT ČR.

Máte-li o kurz zájem, vyplňte závaznou přihlášku a pošlete ji na adresu Jakub Hulák, ARTAMA, Blanická 4, P.O.BOX 12, 120 21 Praha 2, nebo e-mailem na adresu hulak@ipos-mk.cz, příp. faxem na č. 221 507 955, nejpozději do 3. září 2004.

Přihlášky přijímáme do vyčerpání volných míst.

Závazná přihláškaautor textu: Jakub Hulák

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':