Databáze českého amatérského divadla

Texty: Mladcová, Excerpce pro MČAD 1998-2002

MLADCOVÁ m.č.Zlína o.Zlín
Divadelní spolek Bartoš (existoval v letech 1945-51) (Bednářová, Kuslová)
Fond OKS č.44:
1962 - OB Mladcová sehrála na bylnické přehlídce Frýdovu hru Pension Belvedere.
Sbírky:
1944 - místní ochotníci představili divákům hru z valašského prostředí "Pasekáři".
Paměti obecné a školní I.:
1902 - místní občané si postavili vlastní jeviště a zorganizovali divadelní "Besedu".
1903 - ochotníci nastudovali hru se zpěvy od Ferd. Urbánka Rozmarýn. Hrána byla dokonce i ve Zlíně. Režisérem byl Alois Bouda, kronikář.
1933 - žáci sehráli u příležitosti st. svátku div. veselohru Honza pán.
1935 - hrána žákovská hra Popelka.
(Kuslová)
1947 - snaha o obnovení malé scénky, nakonec skončilo neúspěchem. 5. prosince 1957 - založil J. Roháček se svou manželkou loutkový soubor "ČSM - Mladcová". 12. ledna 1958 - první představení. Za tři roky sehráli 38 představení. 1959 - účast souboru na VI. krajském festivalu. Scéna měla v repertoáru převážně hry tzv. "malých forem" a hry z edice Divadélko.
V r. 1960 navázal soubor spolupráci s Otrokovicemi na výměnná představení. K šesti zakládajícím členům přibylo dalších devět.
Činnost souboru byla ukončena představením na Kolektivním domě v Gottwaldově. 5. června 1962 za období pěti let sehráli 59 představení v obci i mimo obec. (Kuslová)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':