Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kněživka, excerpce pro MČAD

Na ochotnickém divadle v Kněživce dává se dnes v sobotu v místnostech u p.V.Fürsta: Liška nad lišku. Veselohra v 1 jednání. Přeložil V.Spinka. Na to: Slečna Jitřenka. Šprým divadelní od Fr.Štěpánka v 1 jednání. Ku konci Ženich z Moravy. Šprým divadelní ve 2 jednáních od Fr.Štěpánka. Účinkovati budou sl.Anna Šebkova, Anna Zemanova a Anna Čermákova, pak pánové Václ.Šebek, Jos.Nápravník, Václ. Čermák, Jindř.Kalík, Jan Landa a V.Šebek.
Svobodný občan č.5. z 2.února 1878
Nevím kde bylo ochotnické divadlo v Kněživce? Obec ani místní název tohoto jména na Slánsku, Velvarsku a Novostrašecku neexistoval. Muselo se jednat o krátkodobý název spíš slánského místa nebo nejbližšího okolí, protože při tehdejších poměrech by těžko někdo z větší vzdálenosti inzeroval divadlo v novinách ten den, kdy se hrálo.
(Dobner) (JV: zjištěno: Kněživka (Část obce, nadř. celek Tuchoměřice, okr. Praha-západ, Středočeský kraj)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':