Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nové Hrady, Excerpce pro MČAD 1998-2002

NOVÉ HRADY o.Chrudim
CČAD s. 47, 374
9.9.1882 - Paličova dcera - zahájení činnosti Ochotnicko-čtenářské jednoty, 1.11.1889 - Sedlák
křivopřísežník, 30.7. 1893 - Jan Výrava. Od 20. let tohoto století režisérem ochotnického i dětského souboru učitel František Šantrůček. Toto období je charakteristické výběrem hodnotných her a zapojením mládeže díky příkladu a přístupu režiséra Fr. Šantrůčka Po jeho odchodu do Vysokého Mýta režíroval Oldřich Vodstrčil. Po roce 1962 byla činnost souboru přerušena. Divadelní sál byl zabrán pro zemědělské družstvo jako skladiště a dosoušecí prostor pro obilí. Někteří novohradští ochotníci účinkovali později v okolních spolcích, především v Makově.(Kyselová)
Výpisky z kroniky Ochotnicko-čtenářské jednoty v Nových Hradech a poznámky k novohradské kronice poskytnuté panem Josefem Mlejnkem z Vysokého Mýta
ÚMDOČ 1922: Och.čten.jednota
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':