Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nové Kestřany, Excerpce pro MČAD 1998–2002

NOVÉ KESTŘANY viz též VÍTKOV o. Strakonice

"V roce 1924 založen zde kroužek ochotníků (Místního sdružení českého venkova, pozn. red.)
Přihlášeno mnoho mládeže, která se chopila práce s velkým nadšením. Zakoupeno bylo jeviště za 1200 Kč, kterážto částka byla častým pořádáním divadla zapravena. Prvním předsedou tohoto kroužku byl Jan Landa a pořadatelem Alois Čemus. ... Ve Vítkově téhož roku založili ochotnický kroužek v nadšení, ale brzy ochota chladla."
1926 – "Zdejší kroužek ochotnický nalézal se roku tohoto na okraji zániku. Někteří členové pořádali neprospěšné a zájezdové zábavy, na něž povždy dopláceli a to ze skromného jmění nastřádaného z ochotnických představení (her). Při mnoha pořádaných hrách zatajovala se daň provozovací, takže zradou jejich soupeře podlehli i velkým pokutám, z čehož vzešla panika mezi členy."

1937 –"Ochotnický kroužek hasičského sboru v Nových Kestřanech sehrál během roku 4 divadelní představení."
1956 – "Kulturní činnost u nás slibně oživuje. Vedení se ujímá mladý snaživec J.Hrubec. Sehráno bylo jedno divadlo s úspěchem "Cop". Nové jeviště za pomoci JZD bude znovu zřízeno a zatím také majetkem družstva" (opsáno doslova).
1957 – "Hasiči a kulturní činnost: Bylo sehráno jedno divadlo za režie J.Hrubce." (Hankovec)
(Kronika obce Vítkov-Nové Kestřany 1923–1972)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':