Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nové Město na Moravě, Excerpce pro MČAD 1998-2002

NOVÉ MĚSTO na Moravě o.Žďár n.S.
CČAD s. 128, 378
Obr. CČAD s.48: Prospekt městské ulice, z dekorací novoměstských ochotníků, asi 40. léta 19. stol.

1917 - studenti - Spolek Klicpera
1969 - JKP
Zbořilová s.13.
Studentský spolek v Novém Městě na Moravě se pokusil v několika představeních roku 1929 o divadlo inspirované konstruktivismem avantgardy a satiricky zaměřené proti maloměšťákům. Nastudovali v tomto duchu například Čapkova Loupežníka a Langrovo Obrácení Ferdyše Pištory v konstruktivistických výpravách Vincence Makovského.
DČD IV/270
Adresář 93: Div.soubor, Maňáskový soubor
Divadelní soubor Horda (Dotazník ÚLK 1999.)

FEMAD 1994: DDS Fanfuláci ZUŠ: Junová: Zlatý čáp
DT 94: Horácké divadlo amatérů: Kohout: Atest
1997 Regionální přehlídka amatérských divadel (např. divadelní skupina Horda z Nového Města na Moravě, skupina Na kopečku Jihlava, Divadelní soubor ZUŠ Jihlava).
Novoměstsko, č.4, 1997
1998: setkání místních divadelních ochotníků. Akci doprovázela výstavka fotografií a divadelních plakátů, dokumentující i historii zdejšího divadla.
Novoměstsko, č.9, 1998
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':