Databáze českého amatérského divadla

Texty: Společnost pro vědy a umění , projekt soustředění informací

Společnost pro vědy a umění (v USA) získala od Ministerstva zahraničních věcí ČR grant na projekt vytvoření přehledu historických památek, pamětihodností a archivních dokumentů vztahujících se k americkým Čechům.
(V USA je asi 1.5 milionu osob českého původu, největší česká komunita na světě, zanikají jejich spolky, 1997 ve státě Texas konference Budoucnost a kulturní dědictví Čechoameričanů, snaha o založení Výboru pro zachování českého kulturního dědictví v Americe.)
Výzva Společnosti zapojit se do projektu:
1/ vyhledávání informací o již existujících archivech a knihovnách v USA, které se dotýkají amerických Čechů, a o dalším archivním a dokumentárnícm materiálu, který je ve sbírkách spolků a rovněž i v soukromých rukách,
2/ vytvoření přehledu historických památek a pamětihodností po celých Spojených státech, které připomínají významné osobnosti či události vztahující se k americkým Čechům.
Předseda SVÚ Dr. Miloslav Rechcígl, 1703 Mark Lane, Rockville, MD 20852, tel/fax (301)881-7222, e-mail: rechcigl@aol.com

Dle Informační bulletin Čs. ústavu zahraničního, přetištěno v čas. Místní kultura 1999, č. 3, s.47.

Související Geografické celky

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':