Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praskolesy, Excerpce pro MČAD 1998-2002

PRASKOLESY o.Beroun
1892 zal. Čtenářsko-ochotnický spolek. 1938 vznikl Spolek divadelních ochotníků J. K. Tyl. Do zákazu spolků činný ochotnicky též Sokol, DTJ. Po 1940 hrálo i Mladé národní souručenství /Naši furianti, Radúz a Mahulena, Oblaka/. Po 1945 též mládežnická organizace. Divadlo se v místě hrálo se střídavými úspěchy až do 1958. V místě se hrálo i loutkové divadlo / pod OB, U Černých/./JM/
Berounsko, str. 21 a 32 (Historie ochot. div. na Berounsku, red. Mencl).

1939 zal.Ochotnické divadlo "J.K.Tyl", patrně jediné kulturní zařízení v obci. Zpočátku bylo třeba získat obecenstvo, navyklé na lehčí divadelní žánry. Do 1943 provedli 34 divadelních her (Maryša, Lucerna, Radúz a Mahulena...). Měli 50 členů, z toho 29 činných. (JM)
Ve službách Thalie II. s. 299.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':