Databáze českého amatérského divadla

Texty: Přáslavice, Excerpce pro MČAD 1998-2002

PŘÁSLAVICE o.Olomouc
1910 zal. Jednota divadelních ochotníků. Téhož roku zahájili Jedenáctým přikázáním. Do 1914 sehráli 16 představení, ve srovnání s nejbližšími soubory hlavně klasický český repertoár. 1918 činnost obnovili opět Jedenáctým přikázáním. Repertoár opět klasická česká hra, včetně např. Mahena, ale přibylo postupně i zábavných her a opereta. 1918 - 1939 sehráli okolo 100 her, s některými hostovali v okolních obcích. Ročně až 6 novinek. 1939-1945 nehráli. 1945 zahájili Našimi furianty, další dramaturgie byla opět velmi náročná. Uváděli mnohé autory, kteří se v tomto regionu ochotnického divadla nehráli. Vedle činohry i opereta. 1953 poslední představení Chudák manžel. 1960 sice přešli ještě do OB, ale divadlo už neobnovili. /JM/
NAKLÁDAL, Antonín: Ochotnické a loutkové soubory - okres Olomouc. Podle údajů A.Doležala /Přáslavice/. Rkp. 7 str. 1998. kART.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':