Databáze českého amatérského divadla

Texty: Radětice, Excerpce pro MČAD 1998-2002

RADĚTICE o.Tábor
Čtenářsko-ochotnický spolek vznikl na přelomu století a byl činný před 1. svět. válkou. Svědčí o tom záznam o jeho členství v ŠO ÚMDOČ z 1933. V 1972 navázal na jeho tradice Divadelní soubor Osvětové besedy. Repertoár obsahoval díla především českých autorů (Klicpera, Tyl, Langr aj.) doplněná tituly světových dramatiků (Moliér, Gogol). Připravoval ročně 1 hru, kterou 5-7x reprizoval. (Šrámek)
Zavřelová s.107
OH na Táborsku s.9-10
ŠO ÚMDOČ 1933
DS navázal v r. 1972 na tradice och. divadla, které vzniklo v Raděticích na přelomu století. Působil na vlastní scéně. V 80. letech 20. stol. připravoval 1 hru ročně, kterou 5 - 7 x reprízoval doma i v okolních obcích.
Zavřelová s. 107.DS ČSM OB Kolébka. DS národní školy v STM Jak mráz čaroval /Kožík/. OD 1958/4, s.92.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':