Databáze českého amatérského divadla

Texty: Zlatý odznak J. K. Tyla 2005 - Vladimír Hejtmanský, Králíky, DS Tyl

NÁVRH NA UDĚLENÍ
ZLATÉHO ODZNAKU JOSEFA KAJETÁNA TYLA
NA ROK 2005


Ve smyslu Statutu pro udělování morálního ocenění ZO JKT předkládá

Občanské sdružení divadelních ochotníků Ústí nad Orlicí /IČO 70157430/ se sídlem v Ústí nad Orlicí, Na Stráni 476 Ústí nad Orlicí PSČ 562 03

Návrh na udělení ZO JKT pro

Vladimíra Hejtmanského Velké nám. 355 Králíky, nar.3.5. 1941 člen DS TYL Králíky

Odůvodnění:
Vladimír Hejtmanský, nar. 3. 5. 1941, bytem Velké nám. 355, Králíky, poprvé stanul na divadelních prknech roku 1962 ve hře Jiříkovo vidění. Od té doby patří ke stálým členům DS TYL a hrál ve všech inscenacích (tj. ve 21, je ovšem třeba zmínit desetiletou nečinnost souboru při dlouhé rekonstrukci králického kulturního domu), v současné době je služebně nejstarším hercem souboru. Vzhledem k výjimečné pěvecké dispozici byl a je obsazován do rolí, které vyžadují vysoký tenor. Tak např. s velkým úspěchem ztvárnil hlavní roli - postavu Františka Kmocha - ve zpěvohře "To byl český muzikant", v polovině devadesátých let zpíval v ochotnickém provedení muzikálu Jesus Christ Superstar.
V osobě Vladimíra Hejtmanského má králická kulturní veřejnost již více než tři desetiletí záruku poctivého přístupu k divadelním rolím i ke společenskému, v nejlepším smyslu slova spolkovému životu. A to není málo.

Formulace ocenění:
Za třicetiletý přínos k rozvoji a činnosti králické ochotnické komunity a za celoživotní obětavou práci pro divadlo, hudbu a místní kulturu.Návrh místa předání ocenění:
Při zahájení Mezinárodního festivalu české a slovenské dramatické tvorby v září 2005 v České Třebové

Návrh byl schválen výborem OSDO Ústí nad Orlicí dne 19.1.2005


Za předkládající OSDO Ústí nad Orlicí: Ing. Martin Malínek

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':