Databáze českého amatérského divadla

Texty: Smilovy Hory, Excerpce pro MČAD 1998–2002

SMILOVY HORY o. Tábor
Ochotnické divadlo se zde provozovalo již od 1875. V 1923 založen Spolek divadelních ochotníků, který do 1943 sehrál přes 200 představení. Měl 40 členů, z toho 38 činných. (Šrámek)
Ve službách Thalie II, s.190
SOkA Tábor: kronika obce
Ochotnické divadlo se zde provozovalo již 1875, a to z popudu místního učitele. Hrály se tradiční hry /Paličova dcera, Chudý písničkář/. Ochotnická činnost ochabla, teprve 1910, opět z iniciativy učitele byla obnovená a soubor vykazoval dobrý repertoár s dobrými herci. Po odchodu učitele se soubor opět rozpadl.
1923 byl založen Spolek divadelních ochotníků, který do 1943 sehrál přes 200 představení doma i na zájezdech. Na repertoáru měl české klasické hry, ale i současné autory. Spolek byl jedním z nejstarších a nejčinnějších v kraji.1943 měl 40 členů, z toho 38 činných. (JM)
Ve službách Thalie II. s.190.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':