Databáze českého amatérského divadla

Texty: Strážiště, Excerpce pro MČAD 1998-2002

STRÁŽIŠTĚ o.Plzeň-sever
1910 zásluhou místního faráře byl zal. Spolek divadelních ochotníků. Vesnička tehdy čítala méně než 100 obyvatel. Ochotníci pracovali za primitivních podmínek, ale občané tuto činnost oceňovali. Časem si pořídili vlastní jeviště a nástupem nové generace stoupala i úroveň provedení. Repertoár byl jiný, než se obvykle tehdy hrál /Vodní družstvo, U bílého koníčka, ale i Směry života, Z českých mlýnů.../. Spolek měl 1943 27 činných a 10 přispívajících členů.(JM)
Ve službách Thalie II. s.332.
V roce 1910 byl zásluhou místního faráře založen Spolek divadelních ochotníků.
1913 - uvádí za účinkování všech svobodných hochů a dívek hru Láska k vlasti (Svobodová)Holec, P.: Počátky divadelní činnosti na Kralovicku. Vlast. sb. IV, s. 108, M Mariánská Týnice
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':