Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vrchotovy, Excerpce pro MČAD 1998-2002

VRCHOTOVY JANOVICE, o.Benešov
1906 Čtenářsko ochotnická beseda Havlíček. 1923 hry - Chytrák krajánek, Páni, Pro víru a Zvony.1928 hráli i školní mládež, Sokol, hasiči a Dělnická tělovýchovná jednota.
1930 společná schůze spolků " Havlíček" a " Sokol" při které byla přítomna komise pro vybudování nového jeviště. Sehrány hry. Palackého třída 27 a Radostná událost.
1934 při škole loutkové divadlo.1936 v repertoáru první operety.DTJ - uvádí hru ze selského života Tomšovic grunt a operetu Dítě cirku. Válka způsobila odmlku. První zpráva o divadle je z roku 1949. Hrají žáci základní školy hru od J. Průchy " Trampoty mistra Konipáska", pražský kroužek rodáků z
Vrchotových Janovic a okolí hru D.C. Faltise Mraky na nebesích a členové TJ Sokol uvádějí Podskaláka. V roce 1951 připravili místní ochotníci hru se zpěvy od Goldoniho Komedie o vějíři.
Recitační kroužek se podílí na přípravě divadelního představení s místními ochotníky.
Ale před dokončením přípravy bylo v sále na Špýchaře uskladněno obilí ...." To je poslední zmínka o divadle v kronice. (Rýdlová)
Obecní kronika
ÚMDOČ 1924: Čt.o.bes.Havlíček
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':