Databáze českého amatérského divadla

Texty: Želiv, Excerpce pro MČAD 1998-2002

ŽELIV o.Pelhřimov
1653 - 1658: divadelní činnost řádu premonstrátů.
DČD I., s. 352
1920 zal. Spolek divadelních ochotníků.. Hráli na vypůjčeném jevišti na "Kocandě". Teprve 1922 jim finanční situace dovolila koupit si jeviště vlastní. Konkurencí a brzdou většího rozmachu byla existence klášterního divadla a i to, že řada herců byla ze vzdálenějších obcí a že jeviště bylo v
relativně malém sále. 1930 si zakoupili jeviště nové a činnost spolku byla bohatší. Hlásili se noví mladí herci, ale přitom spolek zaznamenával úbytek, jakmile odcházeli lidé za prací jinam. Do 1943 sehráli 65 her klasického i jiného repertoáru. Spolek měl tehdy 27 členů, z toho 22 činných. (JM)
Ve službách Thalie II. s.363.
SDO Tyl 1920 - 1951 reg. OkÚ (SOkA Pelhřimov)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':