Databáze českého amatérského divadla

Texty: Faktografický problém - určení prvního souboru, v němž Fr. Mikeš působil.

Faktografický problém.
Fr. Mikeš vždycky uváděl soubor, v němž začínal, jako DTJ Pankrác, Jaroslava Mikešová (manželka) a další 2 členové jako Malá scéna Sokol Vyšehrad,
později Malá scéna ZK ROH Pekáren a mlýnů.
Z dopisu Magdy Mikešové (dcery):
"V tom málu, co jsem našla z tohoto období, je plakátek z roku 1952, kde je uvedeno ZK ROH Pražské pekárny a mlýny dramatický odbor. V každém případě se jedná o jeden soubor a stejné jeviště.
Táta nejprve hrál na daném místě fotbal /nevím od kdy/ a divadelníci ho po nějaké době ukecali, aby si s nimi zahrál. Je tedy možné, že táta používal název ještě z dob fotbalu, je ale také možné, že v roce 1946 se divadlo jmenovalo DTJ Pankrác, k tomu jsem se při zpracování přiklonila.
(Jen tak pro zajímavost. Plakátek z roku 1952, který jsem objevila je z 8.3. - to jsem se narodila. Maminka ten den nehrála. Zdraví Magda"

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':