Databáze českého amatérského divadla

Texty: První pražské studentské divadlo - historie - www.stránky

Počátek tohoto souboru se datuje asi tak od konce roku 1994, kdy jsme se scházeli k nazkoušení vánoční hry v Obci křesťanů v Praze. Do parády si nás tenkrát vzala Helena Reichertová, která hru režírovala. Po úspěšném provedení hry (o Vánocích), jsme se všichni shodli na tom, že bychom v této práci chtěli pokračovat.
A v tuto chvíli nastoupila na scénu rodina Miškových v čele s Ludmilou Píchovou. Oni s námi začali titěrnou prací zkoušet recitaci a pantomimické představení. No a tím asi vzniklo takové aktivní jádro našeho souboru: Jolana, Miloš a Jan Reichertovi, Filip Jevič, Erik Webr, Justin Svoboda, Debora Štolbová - v tomto představení také hráli: Helena Reichertová, Radka a Věra Strnadovy(omlouvám se jestli jsem na někoho zapomněl - pokud ano, tak se prosím ozvěte). S naším představením, které se skládalo z pantomimy("stroj") a lidových písní(spolu s Moravskými dvojzpěvy od Dvořáka), jsme jeli do Švýcarského "Caux", kde jsme je na setkání lidí z celého světa předváděli.

V sezóně 1995-96 jsme secvičili s některými novými členy kabaret prokládaný lidovými písněmi z okolí Prahy. Abych jim nekřivdil, budu jmenovat i je: Bohumila Horáková, Jarka Šetelíková, Brigitte Peschel, Irena Sluková(znovu se omlouvám, jestli jsem na někoho zapomněl). Kabaret byl také první představení, které jsme prezentovali jinde, než jen v Obci křesťanů. Hráli jsme ho také v Malostranské besedě a v Ungeltu.

Ale až teprve v dalších dvou sezónách(1996-1998) jsme konečně začali studovat a hrát první (jak bych řekl)"dráma" a to představení "Urfaust" od F. Dürrenmatta. Myslím, že se nám tenkrát velmi vydařilo, alespoň podle ohlasů publika v divadle Na Zábradlí, které jsme si na tyto představení pronajímali. Už tenkrát s námi spolupracovali lidé s takovými jmény, jako například skladatel Zdeněk Merta.Ani zde nezapomenu připomenout pár jmen nových členů souboru, jako Ondřej Rob, Michal Průša, Pavel Seleši...

Dalším takovým kusem uváděným v divadle Na Zábradlí byl Večer Tříkrálový od Wiliama Shakespeara. Zde s námi také spolupracoval pan Merta a také choreograf Vladimír Kloubek, to bylo v sezóně(1998-1999).
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':