Databáze českého amatérského divadla

Texty: Výstava 2005, ex www

150 let ochotnického divadelního hnutí v Bechyni a 50 let loutkářského souboru.
Sobota 18. června 2005 v 15.00 hodin vernisáž v Galerii U Hrocha.
V tomto roce uplyne 150 let od uvedení první česky mluvené a zpívané hry s názvem Nové divadlo, kterou ochotně a nezištně napsali a nastudovali bechyňští občané pro pobavení ostatních. Že to byla dobrá myšlenka a šlechtilý skutek svědčí dlouhá cesta, kterou další a po nich zase jiní ušli a stále jdou, oblékaje si divadelní kostýmy postav ze světa fantazie, aby pobavili, potěšili, rozesmáli a snad i přiměli k zamyšlení ostatní spoluobčany.
Jak dlouhá byla ona cesta, vypovídá výstava k tomuto výročí. Vystaveny budou, mimo jiné, kostýmy, části scén a rekvizity, unikátní dobové plakáty a fotografie z archívu spolku BDS Lužnice.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':