Databáze českého amatérského divadla

Texty: Návrh SČDO na udělení Zlatého odznaku J.K.Tyla 2003

František Klaška
narozen 18. 3. 1931
Svaz českých divadelních ochotníků v Praze

Navržený je významný amatérským divadelníkem, který úspěšně pracoval v několika brněnských souborech - Divadelní studio Josefa Skřivana, Dělnické divadlo, Divadlo Svatoboj, Ořechovské Tylovo divadlo a dalších.
Vedle své umělecké práce je činný řadu let i v Jihomoravském oblastním předsednictvu v Brně, v období let 1999 - 2002 byl jeho předsedou. Patří mezi zakládající členy SČDO, je členem rady Klubu režisérů SČDO.
Své herecké i režijní zkušenosti předává jako lektor v Dílně mladých orelských divadelníků, kterou každoročně organizuje Jihomoravské oblastní předsednictvo SČDO v Brně. V posledních letech spolupracuje jako režisér s několika mimobrněnskými divadelními soubory, např. Křenovice u Brna a s jeho inscenací tohoto souboru postoupil z oblastní přehlídky venkovských divadelních souborů v Němčicích na národní přehlídku KRAKONOŠŮV DIVADELNÍ PODZIM ve Vysokém nad Jizerou. V současné době připravuje ve spolupráci s hronovským kulturním zařízením KRUH pro 74. Jiráskův Hronov experimentální představení.
Je držitelem několika morálních ocenění jako např. Zlatého odznaku SČDO a dalších. Uvedené aktivity navrženého v amatérském divadle jsou důvodem k podání návrhu Jihomoravského oblastního předsednictva SČDO předsednictvu SČDO v Praze, k projednání a podání návrhu na udělení ZLATÉHO ODZNAKU J. K. TYLA. Návrh byl projednán na jednání Jihomoravského oblastního předsednictva SČDO v Brně dne 27. listopadu 2002.

Formulace ocenění:
Za dlouholetou iniciativní práci věnovanou rozvoji ochotnického divadla.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':