Databáze českého amatérského divadla

Texty: Mělník, Divadlo dětem 2006. Zpráva ČTK, únor 2006

Divadelní přehlídku v Mělníku sledovaly stovky dětí a rodičů

MĚLNÍK 12. února (ČTK) - Stovky dětí a rodičů dnes v téměř zaplněném sále Masarykova kulturního domu v Mělníku sledovaly pokračování 34. ročníku přehlídky divadelních pohádek Divadlo dětem 2006. Akce, která začala 5. února a skončí slavnostním vyhlášením výsledků doprovodných dětských soutěží 26. března, dnes měla na programu pásmo složené z pohádek O princezně na hrášku a Justýna a upíři. S ním se představil Divadelní soubor žáků základní umělecké školy Klecany-Odolena Voda.

"Festival bude pokračovat každou neděli s výjimkou té příští, kdy jsou na Mělnicku jarní prázdniny a děti budou na horách," řekla ČTK programová pracovnice pořádajícího Masarykova kulturního domu v Mělníku Helena Kymplová.

Mělnické nesoutěžní přehlídky se zúčastňují pouze amatérské soubory. Většinou pocházejí se středních Čech, letos se na akci poprvé objevili zástupci z jiného kraje. Jihočeský soubor J.K. Tyl zde na úvod festivalu odehrál pohádku Popelka. "Členové souboru byli podle svých slov příjemně překvapeni zájmem diváků, kterých se z Mělníku i okolí sešlo okolo 350," sdělila Kymplová.

Masarykův kulturní dům pro děti připravil doprovodné soutěže. Každý, kdo navštíví alespoň čtyři ze šesti plánovaných pohádek, bude zařazen do losování o ceny. Oblíbená je podle Kymplové výtvarná soutěž, kdy děti do divadla přinášejí obrázky inspirované předchozím představením.

Přehlídka pohádek Divadlo dětem 2006 v Mělníku pokračuje 26. února představením Jak čert vyletěl z kůže v provedení poděbradského Divadelního souboru Jiří.
jir nam mal
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':