Databáze českého amatérského divadla

Texty: Červený Kostelec, oprava divadla J. K. Tyla, www. divadlo.cz - ČTK 22.4. 2006:

Červený Kostelec (Náchodsko) 18. dubna (ČTK) - Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci na Náchodsku se letos dočká oprav a dostavby některých částí. Náklady vystoupají na více než 21 milionů korun, práce by měly být hotové letos na podzim, řekl ČTK starosta Červeného Kostelce Petr Mědílek.

"Dostavovat se bude sociální zařízení a kostymérna, nejvíce prací bude s rekonstrukcí divadelní budovy," dodal. Kromě oprav inženýrských sítí chce radnice také opravit střechu a fasádu, součástí rekonstrukce bude i výměna oken a dveří.

Radnice získala na opravu dotaci deset milionů korun, na zbytek si město vzalo úvěr. Divadlo v Červeném Kostelci bylo slavnostně otevřeno 25. října 1925, na divadlo J. K. Tyla bylo přejmenováno v roce 1956 u příležitosti 100. výročí úmrtí tohoto autora. Nyní se podle vedení města sál divadla využívá několikrát do týdne. "Máme velmi dobrý amatérský divadelní soubor, který připravuje dvě premiéry ročně, jezdí sem i zájezdová divadla, prostory jsou využívané i pro krajskou přehlídku scénického tance a další akce," uvedl Mědílek.

V Královéhradeckém kraji se nyní opravuje několik divadelních budov, například hradecká radnice pokračuje v opravách zchátralého divadelního studia Beseda, oprava bude stát přibližně 70 milionů korun. Dělníci pracují také na rekonstrukci Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou. První část stavebních prací, která bude stát přibližně 25 milionů korun, by měla být dokončena do srpna letošního roku, další postup oprav závisí na získání peněz.

sja fcz

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':