Databáze českého amatérského divadla

Texty: OHLASY KT ´78

Přestože Klubová tvorba 78 za tři dna skončí, budete si ji moci připomínat po celý příští rok. Scenárista Vilém Stránský a režisér Ondrej Očenáš z ČsT sem totiž přijeli, aby celou přehlídku zachytili na filmový pás. Z natočeného materiálu připraví pro Televizní klub mladých nejdříve půlhodinový dokument, který bude obsahovat ukázky z některých vystoupení, prostředí, ve kterém se přehlídka konala i anketu s účastníky.
Kromě toho připraví z jednotlivých pořadů další pásma, která se budou pod názvem návštěvy klubů vysílat po celý příští rok také v Televizních klubech mladých. První takovou ukázku, která vám oživí dny strávené ve Valašském Meziříčí, budete moci sledovat hned ve druhém Televizním klubu mladých roku 1979.
zpravodaj č. 3

Líbí se mi především atmosféra klubu a vůbec profesionalita v organizaci. Mám pocit, že úspěch přehlídky je především v tom, že se dramaturgie soustřeďuje na vlastní klubové pořady. To znamená, na ty pořady, které v klubech vznikají. Každý klub by měl být alespoň trochu tvůrčí dílnou a měl by mít svou vlastní tvář.
Jaroslav Göbl, zpravodaj č. 4

...Není náhodou, že se přehlídka už podruhé konala ve Valašském Meziříčí. Místní M-klub je svou vynikající prací proslulý po celé republice. Nejen proto, že se nachází v krásných prostorách, ale hlavně proto, že má vedle svých dvou placených a neúnavných tahounů ještě řadu klubových kamarádů, kteří, když na to přijde, jsou ochotni nastavovat dni a noci.
Zatímco organizace podléhající místními štábu klapala výborně, objevily se některé nedostatky v koncepci. Zvláště náplň seminářů pro klubové pracovníky byla příliš obecná, nerespektující momentálně ožehavé problémy klubového hnutí. Odtud odcházeli účastníci zklamáni. Všechno jim ale vynahradila část programová.
Viděli výborná představení amatérských souborů z celé republiky, doplnili si vzájemně adresáře, umluvili si výměnu programů, aby nedocházelo k takovému plýtvání energie, že pracně vymyšlený a půl roku zkoušený program se odehraje jednou, dvakrát ve vlastním klubu, a konec. Obecenstvo tleskalo domácímu divadlu Schod, bratislavskému pantomimickému souboru Brapanto, poloprofesionálům z plzeňského Divadla pod lampou, Bratřím Justům z pražského Rubínu, Hanáckému divadlu z Prostějova a dalším...
Jan Krůta, Mladý svět 50/1978
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':