Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ze zpravodaje...

Myslím si, že se vyhrotí jednotlivé žánry. I když v některých případech dojde k jejich určitému prolínání, například poezie – jazz.
Alois Valenta, PPSM Praha

Věřím ve svébytnost jednotlivých žánrů, syntézu vidím v tom, že všechny našly svou „parketu“ v klubovém prostředí, že tam každý z nich nějakým způsobem patří. Nevylučují se navzájem, nýbrž naopak, doplňují se.
Josef Fabián, divadlo Schod V.M.

Vytváření a produkování syntetických pořadů naráží nas určité problémy rázu administrativního, které komplikují jejich uvádění. Situace tedy více přeje vyhraněnosti žánrů s důrazem na jejich vyšší kvalitu. Týká se to více oblasti profesionální, než oblasti zájmové umělecké činnosti
Ivo Procházka, Pražské kluby mládeže
zpravodaj č. 3

... Kluboví pracovníci nacházejí příležitost k výměně zkušeností a k zhlédnutí nejlepších, nejzajímavějších a tím i inspirativních programů na přehlídkách klubové činnosti. Právě v severomoravském kraji, v Olomouci, se před deseti lety poprvé uskutečnila podobná celostátní přehlídka. V hanácké metropoli se konala i další dva roky, čtvrtého, pátého a právě skončeného desátého ročníku se s úspěchem zhostili v městě s bohatou kulturní tradicí – Valašském Meziříčí. Viděli ji také v Plzni, Českých Budějovicích a Banské Bystrici. Záměrem jejích tvůrců je, aby se účastníci přehlídky Klubová tvorba seznamovali nejen s činností nejlepších mládežnických klubů, ale mohli také nahlédnout do jejich tvůrčí kuchyně.
Sestavení programů nebylo v počátcích Klubové tvorby jednoduché. Narůstal počet klubů a vznikla i tvorba profesionálních klubových pořadů u agentur, které pochopily význam klubů, ale sestavování pořadů, které by byly reprezentativním vzorkem toho, co bylo v klubech a pro kluby vytvořeno, byl klíčovým problémem. V desátém ročníku se i tuto otázku podařilo vyřešit ke spokojenosti účastníků. Zhlédli netradiční divadla, folk.ové pódium, divadlo poezie a jednoho herce, pantomimu, audiovizuální pořady a další v podání klubů z Kremnice, Spišské Nové Vsi, Nymburku, Kladna, Brna a místního M-klubu...

Nová svoboda
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':