Databáze českého amatérského divadla

Texty: Josef Fabián v závěrečném hodnocení soutěže

Kupodivu skutečnost, že Vyhlídka vyhrála co se dalo, nikomu nevadil a všichni uznali její letošní kvality. Zádrhel ale nastal, a to tam, kde jsme ho čekali, když jsme po loňském roce zrušili kategorii učilišť. Po dvaceti letech konání tohoto druhu soutěže již víme, že vyhrát chtějí všichni, ale mohou jen někteří. A stejně dobře víme, že paní učitelka, která nám přišla pohrozit, že se její škola soutěže už nikdy nezúčastní, se najde každý rok. Ovšem na rozdíl od takových pedagogů, kteří se dožadují uznání a byli by nejraději, kdyby parlament vydal zákon o povinné úctě k nim, my uznání nečekáme a o úctu spoluobčanů usilujeme prací.
Například tím, že pořádáme pro školy soutěž, že ji pořádáme na naše náklady a za peníze, které můžeme bez mrknutí oka použít na jiné kulturní aktivity, které nám přinesou větší popularitu, než nějaká recitační soutěž. Proto navrhuji zabýval se raději změnami, které nám k něčemu budou:
1. Již v loňském roce se nám zdála kategorie ZUŠ „poněkud diskutabilní“. Jestliže tehdy nenaplnila jedna škola plný počet čtyř účastníků, tak letos se ze tří škol zúčastnily jen dvě, takže se vrátíme zpět ke koncepci soutěže škol meziříčského regionu a soutěž „lidušek“ zrušíme.
2. Soutěž se přesouvá z pátku a soboty na čtvrtek. V pátek pak hodláme zorganizovat seminář, kde se mohou zástupci škol informovat přímo u porotců a nikoliv zprostředkovaně u nás.
3. Losovat tedy budeme v pondělí před soutěží, soutěžit ve čtvrtek od osmi a večer by ti nejlepší vystoupili veřejně, pro rodiče a další příznivce poezie. Na pátek dopoledne pak plánujeme výše zmíněný seminář.
4. A v neposlední řadě dojde ještě k jedné významné inovaci: Okresní školský úřad Vsetín je od příštího roku spolupořadatelem soutěže.
Josef Fabián v závěrečném hodnocení soutěže
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':