Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ivan Junášek - hodnocení ročníku

Jubilejní 10. ročník recitační soutěže žáků a studentů základních a středních škol Valašského Meziříčí Krásenský zvoneček 2001 je za námi a sluší se vyslovit krátké zhodnocení. Mezi nejvíc potěšitelná fakta patří, že se jí zúčastnil rekordní počet 95 mladých recitátorů a recitátorek. Zvyšuje se také podíl chlapců a to nejen mezi přihlášenými, ale tentokrát i mezi oceněnými. A to dokonce i mezi středními školami, kde se premiérově zúčastnila Sklářská škola a její student Tomáš Marienik hned napoprvé tuto kategorii vyhrál.
Palmu vítězství si odnesla téměř tradičně, z deseti ročníků podeváté, ZŠ Vyhlídka úhrnným ziskem 189 bodů.
Krásenský zvoneček 2001 také přinesl novinky v dramaturgii. Sklářská škola například poprvné předvedla dvojici recitátorů, kteří byli hodnoceni jako celek a trochu tak zamotali hlavy porotcům. Objevilo se rovněž několik divadelních monologů, jež ale podle vyjádření poroty soutěžící znevýhodňují, především proto, že se od nich očekává nejen hodnověrná deklamace daného textu, ale i použití divadelních prostředků.
Porotci ocenili snahu utkat se s texty komplikovanějšími, než by odpovídalo věku recitátorů. Bohužel je patrná snižující se jazyková úroveň přednášejících.
Ivan Junášek
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':