Databáze českého amatérského divadla

Texty: Josef Fabián - hodnocení ročníku

I letos měla porota hodně práce s vyhodnocením těch nejlepších z řady dobrých a zejména ve třetí kategorii se sešlo těch dobrých recitátorů tolik, že porotě zamotali hlavu. Nicméně, jak jsem po soutěži z jednotlivých hodnocení zjistil, o těch čtyřech, pěti nejlepších jsme neměli pochyby. Pokud jde o základní školy, tak letos všem poněkud odskočila ZŠ Vyhlídka, která měla kvalitní recitátory ve všech kategoriích, ostatní školy alespoň v jedné kategorii zakolísaly. Co je však nepřehlédnutelné, je vzestup těch škol, kde ještě nedávno příliš úspěšní nebyli, a škol, řekněme malých. Mezi nimi tentokrát přímo zazářila a první a druhé kategorii ZŠ Poličná ziskem prvního a druhého místa a kdysi recitátory neoplývající ZŠ Fibichova skončila celkově třetí a v individuálních soutěžích získala dvě čtvrtá místa.
Pokud jde o kategorii čtvrtou, tak v té si gymnázium udrželo svou pověst nejvyrovnanější školy, ale studentky Obchodní školy příliš nezaostávaly a Katka Minarčíková uzmula gymnazistkám individuální vítězství.
Letošní rozdělení soutěže do dvou dnů se osvědčilo, na všechno bylo dost času a tak jsme se rozhodli nejen u toho zůstat, ale ještě to první den doplnit o malou recitační rozcvičku před soutěží, aby si ti nejmenší mohli zvyknout na pro ně nezvyklé prostředí M-klubu s jevištěm, reflektory a přísnou porotou. K podstatné změně ale dojde až za rok v tom, že se Krásenský zvoneček přesune do měsíce února. Je to měsíc, kdy se nekoná tolik různých sportovních, kulturních a společenských akcí jako v dubnu a navíc tím předběhneme jiné soutěže a umožníme vám využít Zvoneček i jako soutěž výběrovou.
Josef Fabián
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':