Databáze českého amatérského divadla

Texty: HOSKOVCOVÁ, Markéta: Prima Prima sezóna? AS 2004, č. 3, s. 22–26.

Výše zmíněný dotěrný a neústupný soubor Maringo z Prahy je absolutním nováčkem, který však jako jeden z mála našel sílu vyreklamovat se z původně domluveného prostoru přednáškového sálu do sice ne ideálního, leč přece jen vhodnějšího sálu divadelního. Už to svědčí o jasném divadelním názoru a urputnosti, v níž, doufám, soubor vytrvá. Inscenace H.I.C. (mimo jiné o neschopnosti a neochotě starých a mladých žít v jednom světě a o božstvu, jež jim ten svět příhodně rozdělí) je dílem autorským a trpí mnoha začátečnickými nedostatky především v hereckém projevu. To je však vyváženo nápaditostí ve scénografii, textu a použití jevištní zkratky. Maringo se má hodně co učit v ryze technických a hereckých záležitostech, ale má opravdu rázně nakročeno k osobité poetice.
M. Hoskovcová

DIVADLO MARINGO Praha a jeho H.I.C.- příběh o obtížnosti napsat příběh - vznikl na základě improvizací na téma staré afrokaribské legendy. Mladí herci vycházeli ze svých vlastních zkušeností, vytvořili osobité představení se specifickou poetikou, za které získali 1. doporučení na Prima sezónu.
AS 2004, č. 2, s. 42 - 43, Dora Štérová.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':