Databáze českého amatérského divadla

Texty: Libochovice, CÍSAŘ, Jan: Popis jedné přehlídky. AS 2003, č. 6, s. 3–6.

Libochovice, DS Scéna, Eva Andělová na motivy amerických her: Manžel na inzerát, r. Eva Andělová. Nominace do programu Jiráskova Hronova 2004.

Manžel na inzerát, text Evy Andělové na motivy amerických autorů a hlavně inscenace, již režírovala v DS Scéna Libochovice, působily na KDP 2003 zcela jiným dojmem. Hlavním zdrojem komediálnosti je humor, s nímž text líčí život ústřední postavy, Pavly Kronkieové. Pavla je „benefiční“ role, v níž by její představitelka mohla zajisté „hvězdně“ zazářit. Ale libochovická inscenace stojí na ansámblovém herectví. Což neznamená pouze souhru, ale vědomé snažení všech důsledně vytvářet styl jako aktivní herecké jednání, jež uplatňuje právě humor pozitivně a laskavě hodnotící všechny činy, jevy, lidi, věci a zaujímající chápavý postoj ke světu, ke skutečnosti. Odtud se zdvihá ta uvědomělá ansámblová herecká práce, která si pochutnává na každém detailu, jejž trvale vidí touto optikou a umožní, aby se zrodily takové komediální výkony jako je kapitán Mooney Z. Zvěřiny či Růženka D. Králové i Pavla E. Andělové. U ní je třeba navíc uznat, že vskutku pozoruhodně k tomu nemalému hereckému úkolu zvládla funkci režijní; i v tom, že si ani v nejmenším nepřisvojila centrální postavení „benefiční“ role.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':