Databáze českého amatérského divadla

Texty: Články z internetového Zpravodaje města Mělníka

30.01.2006 Startuje divadlo dětem v MKD
V neděli 5.února se v Masarykově kulturním domě rozjíždí již 34. ročník přehlídky Divadlo dětem. Malí diváci se mohou těšit na šest pohádek zakončených tradičním karnevalem, při kterém dojde mimo tance, zábavných soutěží a oceňování nejhezčích masek i k losování nejaktivnějších návštěvníků, kteří v průběhu přehlídky sbírají do své průkazky razítka z navštívených pohádek. Do slosování se dostává každá, která obsahuje čtyři razítka a má řádně vyplněné jméno, bydliště a věk. Stálí návštěvníci pohádek Divadla dětem to již dobře znají z minulých ročníků. Letos došlo k rozšíření soutěže v malování výkresů s výjevy ze shlédnutých pohádek. Celá akce je nazvaná DĚTI KRESLÍ DIVADLO. Obrázky do soutěže mohou děti odevzdávat vždy před pohádkou pracovnicí, která bude dávat razítka do průkazek, nebo během týdne v kanceláři MKD. Každý výkres musí být na zadní straně označen jménem, věkem a bydlištěm dítěte. Novinkou je, že z nejhezčích výkresů bude v dubnu v malém sále MKD (kavárně) uspořádána výstava. Na autory deseti nejhezčích obrázků čeká hodnotná cena. Jako první se na jevišti dětem představí členové Divadelního souboru „J.K.Tyl“ z Českých Budějovic s romantickým příběhem na motivy ruské filmové pohádky s názvem Popelka. Hned další neděli se diváci mohou těšit na pásmo pohádek členů Divadelního souboru žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ Klecany – Odolena Voda. A tentokrát děti dostanou nášup hned dvou pohádkových příběhů. První se jmenuje „Justýna a upíři“ a druhý „Princezna na hrášku“. Po krátké pauze způsobené jarními prázdninami se poslední únorovou neděli předvede DS „Jiří“ z Poděbrad s pohádkou o tom, jak se nevyplácí chystat vojnu proti Proužkovanému království. Děti jistě potěší, že průvodcem touto pohádkou bude oblíbený Kašpárek. Všechny pohádky začínají ve 14:00 hodin a vstupné je 40 Kč. Těšíme se na vaši návštěvu. pracovníci MKD
01.03.2006 Divadlo dětem pokračuje…..
V březnu se přehoupneme do druhé poloviny 34.ročníku divadelní přehlídky Divadlo dětem v Masarykově kulturním domě. Po únorových pohádkách na malé diváky čekají další tři představení. Znáte, děti, pohádku Hrátky s čertem? Tentokrát budete moci shlédnout klasickou pohádku na motivy Jana Drdy v podání Divadelního souboru "Komorní studio Áčko" z Benešova. Nebude chybět hubatá Káča ani vychytralý čert. V další pohádce druhou březnovou neděli se představí domácí soubor "Nové divadlo", který pracuje dlouhá léta při MKD Mělník. A pohádka bude opět čertovská. V režii Milady Hluštíkové si budou děti hrát na čertovskou školu. Účinkují členové dětského souboru. Poslední pohádka bude pro děti určitě velice zajímavá, protože budou moci vidět, jak se hraje černé a stínové divadlo. Pohádkou nás přijedou potěšit členové Dětského divadelního souboru "Specifik" z Lužce nad Vltavou a zahrají hned tři krátké pohádkové příběhy. Bude to pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O veliké řepě a Hrnečku,vař. Klasické příběhy, které budou znát všechny děti. A jistě budou i pilně malovat obrázky s hlavními hrdiny z pohádek, na které se přijdou podívat. Potom možná najdou zrovna ten svůj výkres na výstavě, která bude celý duben zdobit malý sál MKD. A poslední březnovou neděli si mohou děti zaskotačit a zasoutěžit na tradičním karnevale, na kterém nebude nouze o pěkné ceny za nejhezčí masku a za nejlepší výkresy do soutěže "Děti kreslí divadlo". Odměněni budou i nejaktivnější diváci, kteří navštívili nejméně čtyři přehlídkové pohádky a tím se dostala jejich průkazka s razítky do velkého slosování. Březnové neděle patří v MKD dětem, přivítáme je vždy ve 14 hodin.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':