Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2006 Divadlo po rekonstrukci zahájilo

Divadlo v Horních Počernicích po rekonstrukci
Zahájilo v pátek třináctého

Amatérské divadlo má v Horních Počernicích dlouhou tradici. Od začátku minulého století tu působila řada ochotnických souborů, ovšem bez stálé scény. Až v roce 1970 vybudovala skupina nadšenců v areálu blízké školy Divadlo v přírodě, kde se každoročně od května do června koná divadelní festival (letos šlo už o 36. ročník). V roce 2003 byla uzavřena budova kina a po menších úpravách přestavěna na divadlo pro dva místní ochotnické soubory.

Náročná oprava byla zahájena loni v říjnu, hlavním investorem byla Městská část Praha 20 - Horní Počernice. Celý objekt a jeho provozní a technické zázemí doznaly řady změn. Zcela nové jsou kavárna, šatny, kulisárna, garderobiérna, kotelna, osvětlovací a audiovizuální technika, vnitřní vybavení a dispoziční řešení zázemí divadla. Nyní mají diváci k dispozici 174 míst, přístup do divadla i sálu je bezbariérový. Součástí rekonstrukce byla rovněž montáž kompletní jevištní technologie, scénického osvětlení, elektroakustiky a počítačového vybavení.

|scéna.cz 16.10.2006 00:10:41 JaSop |
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':