Databáze českého amatérského divadla

Texty: Luhačovice, Buď sbohem, Františku; Žák Masák

AS 2002, č. 2, s. 31, A.B.

Porota ocenila nominací na celostátní festival poezie Wolkrův Prostějov soubor (NE)SMYSL SOŠ a SOU Luhačovice s pásmem Buď sbohem, Františku, pracujícím s texty F. Villona a J. Loukotkové. Autorem scénáře a režisérem je pedagog školy Karel Milička, jemuž se podařilo přivést některé studenty ke skutečně zajímavým výkonům a vytvořit v závěru pásma i emocionálně působivý jevištní obraz.

Stejný soubor, ovšem v režii Tomáše Ungra, se představil ještě vlastním zpracováním (scénář opět Karel Milička) povídky Ivana Vyskočila Žák Masák. V tomto případě se soubor potýkal se základními problémy vytvoření a rozehrání jevištní situace a nepodařilo se mu přenést do jevištního tvaru základní stylové a významové hodnoty Vyskočilova textu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':