Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kadaň, Mandragora Škola pomluv - 2005;

Mandragora

Kdy, kde: 1. 11. 2006 19:00 , KD Klášterec nad Ohří
Autor: Niccolòo Machiavelli
Režie: Josef Skotek
Divadelní soubor: Divadlo Navenek
Účinkující: Pavel Šindelář, Petr Stehlík, Milan Pučelík, Jan Losenický, Petr Peti, Markéta Netschová, Tereza Gvoždiaková
Tématem Mandragory je zkaženost italské společnosti, na mušku si bere lidskou hloupost a pověrčivost, zkorumpovanost církve a věčnou touhu po požitcích života. Příběh je údajně založen na skutečné události z roku 1504.
>>>Debata ke hře Mandragora <<< (Příspěvků: 0 Hlasovalo: 0 Prům. známka: 0)


Navenek uvedl premiéru Mandragory
V sobotní podvečer 25. listopadu se v kadaňském Orfeu uskutečnilo premiérové představení divadla Navenek. Diváci se ocitli v době 16. století v italské Florencii. Hru Mandragora, kterou herci nastudovali a předvedli pod vedením taktovky režiséra Josefa Skotka, patří k dílům Niccola Machiavelliho. V této renesanční komedii se odráží vychytralost, lidská hloupost, zkorumpovanost církve a zkaženost italské společnosti.
Každý divák si v této hře našel své. Ať to byla atmosféra kulis, dobové kostýmy, či výkony jednotlivých herců. Hra je plná zápletek, vtipných okamžiků a jistě překvapí netrpělivé diváky svým časovým rozmezím 70 minut. Závěr hry je spíše otevřený, a je tedy tajemstvím, zda se dostaví kýžený výsledek, který provází celou hru.
Mandragora byla poprvé představena kláštereckému obecenstvu na letošních Divadelních žních a nutno podotknout, že se setkala s velice kladnými ohlasy. P.M.
Osoby a obsazení hry Mandragora:
Kallimach- Jan Losenický, Sergio- Petr Peti, Mikula- Milan Pučelík, Ligur- Petr Stehlík, Sostrata- Tereza Gvoždiáková, Lukrécie- Markéta Netschová, Timotej- Pavel Šindelář, Klaricie- Petra Musilová, Machiavelli- Michael Došek


Škola pomluv

Kdy, kde: 1.11. 19:00 , KD Klášterec nad Ohří
Autor: Richard Brinsley Sheridan
Režie: Jan Losenický
Divadelní soubor: Divadlo Navenek
Účinkující: Jiří Jerie, Josef Skotek, Jan Bachorík, Věroslav Bardoun, Jiří Nebeský, Petr Stehlík, Petr Peti, Milan Pučelík, Jan Losenický, Lukáš Gavenda, František Červený, Jan Klíma, Tereza Gvoždiaková, Nikola Domanjová, Markéta Netschová, Zuzana Michalcová
>>>Debata ke hře Škola pomluv <<< (Příspěvků: 48 Hlasovalo: 5 Prům. známka: 2.4)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':