Databáze českého amatérského divadla

Texty: Libochovice, 2006 Zájezd na Josefodolské divadelní jaro

Divadelní údolí

Ve dnech 6. až 8. května se divadelní spolek Scény Libochovice se svou hrou „Budiž světlo“ účastnil soutěžní přehlídky venkovských divadel s názvem Josefodolské divadelní jaro.
Cesta na přehlídku tak trochu vypadala jako inspirační podnět pro divadlo Járy Cimrmana. Na cestu z Libochovic a Litoměřic se postupně vydalo pět automobilů jež směřovaly do Josefova Dolu v Jizerských horách. Je nutno přiznat, že čtyři vozidla směřovala do Josefova Dolu a pátý vůz, díky špatné navigaci autora těchto řádků, směřoval do Vysokého nad Jizerou. Po ujasnění navigační chyby jsme se všichni šťastně setkali v Josefově Dole. První den, pátek 6. května, byl ve znamení zahájení přehlídky a večerního představení. Jelikož jsme „Budiž světlo“ přivezli jako představení soutěžní, zajímalo nás, jaké máme šance a proto většina z nás představení shlédla. Po představení jsem se shodli, že toto nás neohrozí. Obdobné to bylo i s představením sehraným následující den dopoledne. Jelikož byla na programu přehlídky ještě představení tři (z toho jedno naše) byli jsem velcí optimisté, myslící skrytě v koutku duše na postup na národní přehlídku amatérských divadel do Vysokého nad Jizerou.
Chyba lávky. Představení sehraná v sobotu odpoledne a v neděli ráno nám byly vážnou konkurencí, což nám pokazilo optimismus a vehnalo vrásky na čelo v očekávání výroku poroty. A skutečně lepší než naše představení byla dramatizace nejznámější knihy Josefa Váchala Krvavý román, jenž odborná porota vybrala k postupu. Útěchou nám může být ocenění hereckých výkonů Miroslava Anděla a Alenky Burdové.
Není však všem dnům konec a bohyně Thálie nám jistě již brzy ukáže svou šťastnější tvář. Nutno však přiznat, že nebylo nutné vyhrát, ale zúčastnit se, a to se nám vydařilo. Myslím si, že každý z nás se do Josefova Dolu zase rád vrátí, bude-li mít příležitost a je lhostejné, zda za divadlem či přírodou, protože obojího jsme si po ty tři dny užívali vrchovatě, každý podle svého vkusu.

Za divadelní spolek Scéna Jaromír Tlustý


Libochovické noviny, roč. 2006, č. 6, s. 16-17
http://www.libochovice.cz/ln/art_pub_detail.asp?art_ID=794
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':