Databáze českého amatérského divadla

Texty: AS 2006, č.4: Jana Štefánková: Faktografie WP 2006

FAKTOGRAFIE WOLKROVA PROSTĚJOVA 2006

49. ročník celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov byl celostátní přehlídkou neprofesionálních sólových recitátorů, recitačních kolektivů a divadel poezie. Konal se v Prostějově od 20. do 23. června 2006. Wolkrův Prostějov pořádá NIPOS ARTAMA Praha z pověření MK ve spolupráci s Kulturním klubem u hradeb Prostějov a dalšími prostějovskými pořadateli.
Na celostátní festival poezie bylo nominováno ze 14 krajských přehlídek 62 sólových recitátorů a 9 souborů. Ze studijních důvodů (přijímací zkoušky) se dostavilo 59 recitátorů. Své texty představili v přednáškovém sále Národního domu. Přehlídka probíhala ve třech věkových kategoriích ( I. - 22; II. - 23, III - 14). Recitátoři všech kategorií ve výběru textu upřednostnili klasickou literaturu a v mnoha případech vsadili na osvědčené texty české i světové literatury. V popředí zájmu je v posledních letech vedle J. Préverta, český básník Ivan Wernisch. Nabídka textů byla tematicky velice bohatá. Chudší už bylo jejich zpracování.
Lektorský sbor pro I. kategorii sólistů pracoval ve složení: Mgr. Jiřina Lhotská, předsedkyně, dramaturgyně a pedagožka, Mgr.Aleš Vrzák, režisér ČRo, Mgr. Jana Davidová, redaktorka, ing. Libor Vacek, recitátor, moderátor, pedagog, Zdeňka Sajfertová, herečka a recitátorka.
Lektorský sbor pro II. kategorii sólistů pracoval ve složení: Apolena Veldová, předsedkyně, herečka a pedagožka, MgA. Martina Longinová, herečka a pedagožka, Mgr. Soňa Pariláková, recitátorka a pedagožka, MgA. Tomáš Jirman, herec a režisér, Mgr. Stanislav Rubáš, Ph.D., recitátor a překladatel.
Lektorský sbor pro III. kategorii asólistů vedla PhDr. Vítězslava Šrámková, NIPOS ARTAMA Praha, dalšími členy byli Hana Kofránková, režisérka ČRo Praha a Mgr. David Kroča, Ph.D., odb. asistent PgF MU Brno.
Lektoři souborové přehlídky pracovali v tomto složení: Mgr. Marek Pivovar, předseda, dramaturg, členové: Mgr. Aleš Bergman, PhD., režisér, Mgr. Alena Zemančíková, dramaturgyně, PhDr. Jan Roubal, teatrolog, PhDr. Miroslav Kovářík, recitátor a pedagog.
Jana Štefánková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':