Databáze českého amatérského divadla

Texty: Hana Šimonová: Pražské poetické setkání 2006

Pražské poetické setkání 2006
O víkendu 22. a 23. dubna 2006 proběhlo v Domě dětí a mládeže Přemyšlenská, Praha 8 městské, tedy krajské kolo přehlídky dětského přednesu Pražské poetické setkání. V sobotu se setkali recitátoři 1. a 3. kategorie a v neděli 2. a 4. kategorie. V odborné porotě, která se zabývala výkony mladých recitátorů, se sešli první den Jana Machalíková, Jaroslav Provazník a Martina Longinová, druhý den Jakub Hulák, Dominika Špalková a Hana Šimonová. Oba dva dny byly pro recitátory připraveny hlasové dílny, ve kterých se mohli nejen rozmluvit, ale i se navzájem seznámit.
Výkony recitátorů ve všech kategoriích byly na vysoké úrovni, stejně jako překvapily některé dramaturgicky velmi zdařilé výběry textů. Na druhou stranu se ovšem objevily i texty menší kvality, které však v některých případech pozvedl výkon recitátora.
V první kategorii se sešlo několik výrazných recitačních výkonů, které byly odměněny čestnými uznáními. Oceněna byla Rozárka Andělová s textem od Pavla Šruta Lichožrout, Tereza Svěráková - Proč je pštros největší od Miloše Kratochvíla, Jan Vlasák s textem I. M. Jirouse Ptala se Františky Marta, který bývá většinou recitován dívkami, a který jsme takéslyšeli od oceněné Anny Daňkové, Kateřina Kučerová a Jeleni od Emanuela Frynty a Hoang Tran Guoc s textem Miloše Kratochvíla Nevěsty.
Ve druhé kategorii se porota rozhodla poslat do celostátního kola přehlídky Terezu Jelínkovou s přednesem básní Františka Halase Ladění a Jindřicha Svobodu s textem Jiřího Žáčka Ufo, ufo, ufoni.
Z třetí kategorie se do Trutnova těší Helena Kriglová s texty Starý kocour a mladá myš (J. De La Fontaine) a Byl jednou jeden král (V. Nezval) a Marek Mudruňka s texty Génius (F. O´Connor) a Beseda (J. Kašpar).
Čtvrtá kategorie bude na celostátní přehlídce zastoupena Karolínou Stehlíkovou (Marián Palla: Jan odpustit..., T. R. Field: Žalobej) a Josefem Kačmarčíkem (Ernst Jandl: Klo, Jan Neruda: Romance biblická).
Je třeba napsat, že přehlídka byla velmi dobře a příjemně zorganizována jak pro samotné recitátory a jejich doprovod (možnost strávit čas čekání v době porad poroty v tamějším otevřeném Oranžovém klubu nebo na zahradě) tak pro porotu, která měla připravené texty recitátorů i plně vyhovující prostor pro porady. Pro recitátory byla jistě příjemná i snaha
zvládnout časový harmonogram, i když to vytvářelo jistý tlak na práci porotců. Poděkování za příjemné dny plné poezie patří DDM Přemyšlenská a jeho pracovníkům a také občanskému sdružení Přesah.
Hana Šimonová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':