Databáze českého amatérského divadla

Texty: Přehlídka dětských recitátorů Plzeňského kraje v roce 2004

Přehlídka dětských recitátorů Plzeňského kraje v roce 2004 proběhla 27. března v Plzni. Vyjímáme z hodnocení Dany Žákové a Dany Jandové:
Letošní rok byl ve znamení několika příjemných překvapení v organizaci krajské soutěže dětské recitace, a tím i jistým posunem této přehlídky. Příklad: v každé kategorii byl v porotě jeden člen, který se v posledních třech letech účastnil národní přehlídky v Trutnově. V každém lektorském sboru byl i člen poroty, který přímo pracuje s dětmi do patnácti let. Také ve složení poroty se striktně dodržovala podmínka, aby nebyl přítomen pedagog v kategorii, ve které měl své žáky.Vzhledem k tomu, že soutěž má charakter krajské úrovně, uvítali bychom možnost vytvoření „dílen“ pro recitátory. Dílny slouží k seznámení dětí, rozmluvení, ale hlavně k odbourání napětí či trémy. Jistě by se v Plzni našli ochotní absolventi LDO, studenti PF nebo pracovníci DDM, kteří mají své zkušenosti s prací s dětmi. V ostatních krajích se tímto způsobem věnují recitátorům před zahájením samotné soutěže, která pak probíhá v daleko uvolněnější atmosféře.
Velmi dobrá byla úroveň recitátorů v I., II. i III. kategorii, kde bylo uděleno i několik dalších ocenění.
Ve IV. kategorii se projevila slabší účast i úroveň výběru textů a přednesu. U mnohých recitátorů chyběl osobitý přístup k textu i jeho zpracování. Porota se dlouho rozhodovala, koho vybrat k postupu.
Ze druhé kategorie postoupila na Dětskou scénu do Trutnova Marie Pszczolková z Tachova (M. Bártů: Páté kolo u vozu), ze třetí postoupili Marek Červíček z Holýšova (M. Ferko: Těžkosti s letem do vesmíru, S. Michalkov: Křišťálová váza) a Linda Krejčíková z Plzně (M. Lukešová: Linda a linduška, J. Halberštát: Maminko prosím tě, nepiš mi), ze čtvrté postoupila Markéta Jáchimová ze Staňkova (J. Krůta: Lov na učitele, čínská lidová poezie).

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':