Databáze českého amatérského divadla

Texty: Život - 2002; Gordický uzel - 2004; Indické pohádky - 2006

HULÁK, Jakub: Krajská přehlídku dětského divadlu Třebíči - 19.4.2002. Deník dětské scény Turnov 2002/0.

Popisné ilustrace převažovaly v recitačním pásmu z veršů E. Frynty a J. Dědečka Život souboru ZŠ Týnská Třebíč. V některých textech se sice objevily hezké obrazy, škoda jen, že už se dále nerozvíjely. Inscenaci neprospěl ani úvodní "dvoreček", ani neústrojné "slepení" dvou samostatných pásem mladších a starších dětí v jediný celek.

Soubor Áčko z další třebíčské ZŠ Týnská (ved. Jaromíra Kratochvílová) si ke zpracování zvolil Gordický uzel, jednu z historických parafrází z knihy Diogenés v sudu Hany Doskočilové. I tato inscenace je postavena na chórickém vyprávění a rytmické „choreografii“, tentokrát s nepopisným využitím modrých šátků. Jen tam, kde nejsou jejich neustálé proměny zcela čitelné, působí hra poněkud formálně. Problémem je opět i sborová recitace, v níž občas mluvené slovo ztrácí své přirozené tempo a přirozené intonace.


HULÁK, Jakub: Krajská přehlídka dětského divadla v Třebíči - 7.4.2006. Deník dětské scény Trutnov, 2006/0.

Soubor Áčko ze ZŠ Týnská (ved. Jarmila Kratochvílová) inscenoval
některé z z dramatizace Mirka Slavíka. Volba kvalitního textu se souboru vyplatila, přes občasné mechanické deklamace děti dokázaly jednat v situaci, vedoucí navíc
zvolila funkční stylizaci postav i scénografi e a dobře pracovala s mizanscénou. Indické pohádky byly doporučeny do širšího výběru na celostátní přehlídku.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':