Databáze českého amatérského divadla

Texty: Hana Cihlová: BYLO… Krajská přehlídka dětských recitátorů Pardubice 1. - 6. 4. 2004

BYLO… Krajská přehlídka dětských recitátorů Pardubice 1. - 6. 4. 2004
Porota ve složení : Dominika Špalková, Nina Martínková, Lída Vlášková, Romana Chvalová, Renata Klečková, Radka Málková Krajské přehlídky dětských recitátorů v Pardubicích ve dnech 1. - 6. dubna se celkem zúčastnilo 63 soutěžících. Odborná porota, která posuzovala výkony dětí, konstatovala, že úroveň soutěže byla tento rok velmi vyrovnaná a vysoká. Všichni soutěžící předvedli kvalitní výkony a dokázali tak, že jejich postup do krajského kola byl oprávněný.
V I. kategorii se nejvíce líbila svým kultivovaným projevem Jennifer Za Nzambi z chrudimské ZUŠ. Zaujali a právem si uznání odvezli i Adam Pávek a Ondřej Kocourek z České Třebové či pardubické Lenka Králová a Dagmar Hnutová a Magdaléna Lněničková ze Svitav.Ve II. kategorii porota doporučila k postupu Petru Bartheldiovou (Pardubice), která zaujala porotu i posluchače ruskou pohádkou „Čert a lenoch“. Zcela jednomyslně byl vybrán k postupu Josef Vrána, jehož vyzrálý přednes Skácelovy básně Lom naznačil, že se v Pardubicích nachází slibný talent. V této kategorii porota odměnila i další soutěžící, jejichž výkony byly velmi kvalitní.Ve III. kategorii postupují Tereza Chybová (Svitavy), která si vybrala text F. Nepila a D. Charmse. Lenka Marhanová (ZUŠ Chrudim) zaujala porotu přednesem prvního textu (J.Prévert: Stránka ze sešitu), kterým přesahovala úroveň své kategorie. Ocenění získali též Antonín Benc, Anděla Ovadová a Barbora Marková. Ve IV. kategorii porota doporučila postup Kateřině Trunečkové z Chrudimi za velice vyrovnaný výkon a Jindře Homolové ze Svitav, která se líbila s textem D.Charmse: Dotaz. Porotu však zaujaly i výkony např. Terezy Hladišové, Katky Duškové, Dáši Weisbauerové či Víta Levinského.Z technických důvodů se muselo na poslední chvíli měnit místo konání soutěže (přechod do sálu Spolkového domu na Pernštýnském náměstí). Nicméně se ukázalo, že komorní prostředí mladým soutěžícím vyhovovalo. Své určitě sehrály reprezentativní prostory sálu. Pořadatelé konstatovali, že letošní setkání s dětskými recitátory bylo opět milé a inspirativní a upřímně se těší na další setkání při podobných příležitostech.
Hana Cihlová

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':