Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nina Martínková: Malá zpráva o regionální soutěži dětských recitátorů v Pardubicích 2003

Malá zpráva o regionální soutěži dětských recitátorů v Pardubicích

Ve staré terminologii Krajská recitační soutěž dětí. Konala se v Pardubicích poprvé v domě hudby na Sukově třídě, protože tam má pronajaty své skromné prostory organizátor akce. Čtyři soutěžní kategorie - čtyři dny. Vše jemnou rukou dirigovala a vylaďovala zástupkyně organizátora Hana Cihlová. Soutěžní den každé kategorie byl rozdělen do tří fází: První - ladičky, honičky, seznamovačky, hejbačky; jinak řečeno Seznamovací, rozehřívací, soustřeďovací a uvolňovací aktivity dětí před soutěží. Vedla je tehdy ještě studentka, dnes úspěšná absolventka katedry výchovné dramatiky DAMU Radka Málková, ta byla i členkou poroty.
Druhá - vlastní soutěž před porotou, rodiči, pedagogickým a jiným doprovodem.
Třetí - rozborový seminář poroty; jinak řečeno povídání s dětmi o jejich výkonech. Ty byly překvapivě vyrovnané, soustředěné, kvalitní. Výběr textů náročný. Jako členka poroty musím říci, že se již teď těším na příští ročník.
Nina Martínková

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':